Mieszkania kreują się z salonu


Rymanów-Zdrój to minimalne uzdrowisko zamontowane w północnej części Beskidu Niskiego. Gości w niezwykłej dolinie potoku Tabor a otoczone jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Założone w odmiennej połowie XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu dzieci, a też w terapiach postaci z infekcjami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek oraz członków ruchu. Za chwilę założenia uzdrowiska uważa się rok 1876 r., kiedy więc Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi znalazłam źródło wody, o, jak wyraziło się po badaniach, wysokim stężeniu jodu i żelaza. W kolejnych latach mówione były szukania kolejnych źródeł, którym zarządzał chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto budować uzdrowisko, które zadebiutowało na witrynie ekologicznej w Krakowie w 1882 r. Dużo szybko zaczęto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie wynikały też wille zdrojowe budowane według wzorów szwajcarskich, a ponad zalewem Tabor wytyczono ogród z alejkami spacerowymi. Z ważnej zabudowy Rymanowa-Zdroju do własnych klimatów przeszło niewiele, ze sensu na obecne, że przetoczył się tędy początek A i II wojny światowej. Dziś dostrzec można kilka przebudowanych dość szybko uzdrowiskowych willi, w niniejszym Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz wzniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z pięknym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, przedłużającym się wzdłuż Taboru. Jest tutaj cicho i powoli, co sprzyja oddechowi i dietom. Nowoczesne style lecznicze można modyfikować spacerami po stronie. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z stanowiskami wypoczynku. Towarzyszą one na miejscowe wzgórza do niedalekiego Iwonicza Zdroju lub do nieistniejącej już wsi Wołtuszowa. Przy pewnych z nich ustawiono aparaty do zajęć, tworząc szlaki związane z siłownią na wolnym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - własne goszczenia z własnymi przejściami z zewnątrz budynku, pozwalającymi uczucie dyskrecji, komfortu i bezpieczeństwa pobytu.

Noclegi w tymże centrum Rymanowa Zdroju w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, to zielona strefa uzdrowiskowa gwarantująca spokojny sen, motywująca do spacerów i https://www.rymanowzdroj.net/noclegi/ skutecznego wypoczynku. Możliwość wygrania z ambulatoryjnych zabiegów medycznych proponowanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Mieszkania kreują się z salonu, sypialni, w cali wyposażonej kuchni bądź aneksu kuchennego, łazienki oraz tarasu czy balkonu.

We ogólnych miejscach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do dyspozycji Małżeństwa jest ogródek z miejscem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, samochody oraz wspólna pralka. Miejsca postojowe przy działce czy na odległości osiedlowej.

Tagi dla artykułu

usługi